Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie

Vznik Mateřského centra Stonožka Pustiměř, o.s.

Již po tři roky pořádáme coby skupina aktivních maminek pod záštitou obce Pustiměř vánoční a velikonoční dílničky. Akce bývají hojně navštěvovány a my se těšíme na každou akci kdy Vás můžeme poznat a seznámit se s Vámi.
V letošním roce se nám zachtělo „stvořit“ ještě něco dalšího - místo pro setkávání rodičů na MD, místo, kde si budeme s dětmi společně hrát, povídat, něco vyrobíme a něčemu se přiučíme. Slovo dalo slovo a Zastupitelstvo Obce nám pronajalo 2 místnosti v budově OÚ - v  těchto dnech naplno probíhají zvelebovací práce, máme krásně vymalováno, nový koberec v herně, doladíme detaily a v pondělí 3.12.2007 od 10,00 Vás rádi i s Vašimi ratolestmi uvítáme na slavnostní kolaudaci Mateřské Centrum Stonožka Pustiměř, o.s..

Za aktivni maminky: Pavlína Rozehnalová, Darina Pospíšilová, Kateřina Herynková, Hana Malečková, Jana Červíková

Jak to všechno začalo ? 22_11_2007.jpg

Od roku 2005 začala skupinka aktivních maminek pořádat pod záštitou naší obce „Vánoční“ a „Velikonoční“ dílničky pro děti i dospělé, které se pro velký zájem staly tradičními akcemi. Na začátku snažení stála nápaditá a zručná Simona Horáková. K ní se přidaly další, místní i nově přistěhované (Věra Kučerová, Táňa Ambrosová, Darina Pospíšilová, Jana Raková, Jana Schweidlerová) a společně koumaly, co nového pro místní děti - hlavně ty ve školním věku - vymyslet. A tak poslední 3 jmenované, t.č. na mateřské dovolené, chytla myšlenka založit u nás mateřské centrum /dále MC/, podobné těm, jaká fungují v okolních obcích i městech. Bohužel občanské sdružení - jakým MC je - nelze postavit z ničeho nic, proto se maminky dohodly nejprve na založení Mateřské Centra Stonožka Pustiměř, o.s. Tento nápad okamžitě postoupily na schválení zastupitelstvu obce, to dalo realizaci klubu zelenou, nebylo také důvod naše maminky ve snažení nepodpořit že, odsouhlasilo pronájem místností v prostorách obecního úřadu - a začal kolotoč přípravných prací…

5.11.2007 proběhla prohlídka 2 místností pronajatých obcí Pustiměř pro naše záměry - založení klubu pro přátelská setkávání maminek s dětmi předškolního věku, vytvoření místa pro hry, rukodělné práce, získávání poznatků, navazování nových přátelství a hlavně provozování aktivit proti každodennímu stereotypu za zdmi domovů.

Během měsíce listopadu se uskutečnilo vymalování klubu, vybavení herny kobercem a pracovní místnosti lavicemi, židlemi, skříněmi + doladění detailů.

3.12.2007 proběhla slavnostní kolaudace našeho Mateřského Centra Stonožka Pustiměř, o.s., které se zúčastnili : a na níž bylo poděkováno zastupitelům obce za pronájem místností a finanční injekci na základní vybavení, vedení ZŠ za pronájem lavic a židlí pro děti, paní Janě Kolkopové za mnohahodinovou precizní výzdobu zdí pohádkovými motivy, paní Romaně Šormové za hrací materiál a nakonec i všem maminkám a tatínkům, kteří investovali svůj volný čas a finance do zvelebovacích prací v klubu. Veškerou dokumentaci a papíry potřebné k fungovaní a oficiálnímu provozu občanského sdružení si vzala na starost paní Pavlína Rozehnalová, které se také podařilo získat dotaci na  nutné vybavení MC( kuchyňka, koberec, police aj.). 

6.12.2007 Bylo naše snažení přidáno i na stránky obce, kde bude průběžně doplňováno.
Fotografie "BCS" naleznete v příslušné sekci.

9.12.2007 Vánoční dílničky proběhly v restauraci Adélka, opět nezklamaly návštěvníky ani pořadatele. Již hodinu před začátkem akce se začaly houfovat v místě konání místní i přespolní děti doprovázené rodiči i prarodiči. Každé dítko si mohlo vyrobit nač jen pohlédlo. Letos jsme tvořili: andílka na lyžích či na obláčku, krmítko, květináč, psaní Ježíškoci, skleněný svícínek, hvězdu a stromeček se schovávačkou a dárkovou papírovou tašku. Satisfakcí po celoodpolední "dřině" :-) nám byla rozzářená očka dětí hrdě si nesoucích své výtvory domů. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další společná tvoření.

http://mcstonozka.rajce.idnes.cz/2007_11_Dilnicky_vanocni/

20.2.2008 proběhla akce "Maškarní pro naše nejmenší", kde si dítka vyzkoušela karneválkové rejdění v komorním prostředí Baby Clubu a za rok už to zajisté beze studu "rozjedou" na karnevalech pro děti všeho věku. Za veselé dopoledne patří poděkování Pavle Rozehnalové, Janě Rakové a Katce Herynkové ! Jen tak dál, maminky !!!

p1010401.jpg

 

 

 

 

 

 

 

http://mcstonozka.rajce.idnes.cz/2008-02_Karneval_v_materskem_centru_2008/

 27.2.2008 - podivné zimní počasí je nekonečné a tak se děti rozhodly veselými výrobky přivolat JARO, chvilka tvoření, pak zábava a sluníčko už je tu

 

16.3.2008 - VELIKONOČNÍ DÍLNIČKY - ačkoliv jsme se letos obávali malé účasti - nepřálo nám počasí a změnili jsme místo konání - opak byl pravdou. Tvoření chtivá dítka si nás našla i v prostorné jídelně místní ZŠ. A tak se vyráběly větrníky, zápichy, košíčky, přáníčka, zdobily se věnečky, květináče, sádrové odlitky a výfuky. Těžko říct, kdo byl do tvoření více ponořen, zda rodičové či děti. Zvídavá dítka zhlédla také zdobení vajec slámou a mohla si tuto nelehkou techniku pod vedením obětavé p. Jandlové vyzkoušet.
Za BC Stonožka děkujeme všem organizátorům i zúčastněným a zase na vánočním tvoření na viděnou.

ms00007-1-.jpg

 Od 14.2. byl zahájen provoz v clubu za pomoci nové služební maminky Pavlíny Rozehnalové pro děti do 2 let. Maminky se setkávají jedenkrát týdně v clubu, nyní je to každé úterý. Maminky si mezi sebou vymění rady, zkušenosti, informace, tipy, recepty na vaření aj., děti si spokojeně hrají a na závěr se učíme nová říkadla. Rády mezi sebou přivítáme další maminky, ale i tatínky na MD.

 

 

ms00007-2-.jpg

 


Od dubna probíhá každé pondělí a středu v clubu výtvarné dopoledne, za které vděčíme Janě Červíkové, která se stala novou služební maminkou. Děti si malují či vyrábějí za pomoci maminek různé výtvory (výkresy, papírové vystřihovánky, sádrové odlitky aj.), které si odnášejí domů nebo si s nimy vyzdobí prostory clubu.

 ms00002-4-.jpg


 

 

 

 

 

 

 

Dne 20.5. měly maminky dopoledne zpestřené přednáškou o kosmetice. Maminky si mohly vyzkoušet jednotlivé výrobky kosmetiky MARY KAY- péče o tělo a pleť. Maminky si zdarma vyzkoušely odličovače, séra, krémy, pl. masky, tělové a pleťové peelingy a další zajímavé výrobky a na závěr byli zájemci nalíčeni. Tato akce se pro její úspěch uskutečnila ještě jednou 11.6.. Za přednášky a poradenství děkujeme paní Vizínové.

 

 


Dne 25.6. měly maminky možnost nechat své děti vyfotit v clubu od profesionálního fotografa pana Krutila z Bystřice pod Hostýnem. Zájem byl opravdu veliký a panu Krutilovi děkujeme za ochotu a především trpělivost. V měsíci říjnu připravujeme další fotografování na téma podzim – zima/vánoce. O termínu konaní Vás budeme včas informovat. Na závěr se můžete přesvědčit, že se fotky dětí opravdu povedly:

 

 


V sobotu 28.6. od 15 hodin se konal Dětský den „HURÁ PRÁZDNINY“

 

Hlavní atrakcí byl skákací hrad a o tuto atrakci byl opravdu velký zájem. Svědčily o tom zástupy dětí před atrakcí. Děti si také mohly nechat něco namalovat na obličej od pí Kučerové. Jejich přání byla opravdu rozmanitá od raka, štíra až po srdíčka a motýlky. Nakonec tuto možnost využili i někteří rodiče.
OD 15 – 17 hodin soutěžilo na jedenácti stanovištích přibližně sto dětí. Mezi úkoly patřilo např. chytání ryb, házení na cíl, závody s kelímky naplněnými vodou či s vajíčky na lžičce, zdolávání opičí dráhy, střílení ze vzduchovky aj. Následně byly dětem rozdány sladké odměny a i krásné medaile, které byly dokonce perníkové.
Nejlepší tři soutěžící dostali dětské šampaňské a drobnou sladkost k tomu.
OD 17:30 – 18 hodin se losovala tombola, ve které bylo hlavní výhrou autíčko na ovládání, 2. cenou byla panenka a 3. cena mini motorka. Všem výhercům gratulujeme!
Od 18 hodin jsme opékali špekáčky a poté bylo možné shlédnout vystoupení mažoretek a hasičů. Děti si nakonec ještě prohlédly nové hasičské auto a vyzkoušely si na vlastní kůži, jaké je to být hasičem.
Domů jsme odcházeli spokojeni, že všechno dobře dopadlo, vydrželo pěkné počasí, nikomu se nic nestalo a s vědomím, že v Pustiměři jsou rodiče a lidé, kteří jsou ochotni se dětem věnovat a při podobných akcích pomáhat. Moc děkujeme všem nadšeným maminkám, které se podílely jak na přípravě této akce, tak na celkové realizaci. Dále děkujeme všem sponzorům, paní Věře Kučerové – malování na obličej, Obci Pustiměř a dobrovolným hasičům Pustiměř, bez kterých by se tato akce nemohla uskutečnit. Ještě jednou Vám všem moc děkuji. Za Mateřské Centrum Stonožka Pustiměř, o.s. Pavlína Rozehnalová.

1.10.2008 Výtvarný kroužek SPUŠTĚN !!!
Všichni tvořeníchtiví - scházíme se každou středu od 16,00 v prostorách centra na Obecním úřadě, malujeme, lepíme, experimentujeme a všemožným způsobem se výtvarně realizujeme.Dnešní 1.tvoření na téma "Podzimáčci" si zkusilo 6 človíčků a 5 dospěláků a bylo pěkně veselo,...Bude nás příště víc? :-)
Výstavka aktuálních výrobků vždy za okny MC.
Příště přijděte, zkusíte a uvidíte, co ve vašich ratolestech dříme...
Za MC mamky Darina Pospíšilovic a Jana Červíkovic.

 

 

 


19.10.2008 Uspávání broučků
Podzimní činnost v MC STONOŽKA.Po burze zimních věcí, sportovních potřeb a sbírce oblečení a hraček pro Azylový dům Opatovice jsme se v neděli 19.10.2008 sešli na akci "USPÁVÁNÍ ZVÍŘÁTEK" s lampiónovým průvodem.
Maminky z MC i pomocníci z řad dobrovolníků v maskách ročních období a zvířátek soutěžili a tancovali za hasičskou zbrojnicí a po té, za doprovodu hudby z obecního rozhlasu, uspali pod svitem lampiónků /ať už koupených či vlastnoručně vyrobených ve výtvarném kroužku/ zvířátka po celé vsi.
Na konci trasy na ně čekala sladká odměna ve dvoře pohostinství U Ježe.
Satisfakcí za hodiny příprav byla organizátorům hojná účast lidiček a rozzářené obličejíky dětí pyšnících se svými lampiónky.Počasí nám přálo a bylo veselo.
Všem zúčastněným patří nemalý dík za hladký průběh akce.A závěrem - utvrdili jsme se v tom, že pro děti všeho věku stojí za to vymýšlet nové a nové akce, ať už jako prevenci sociálně patologických jevů nebo jen pro radost ze společných zážitků.
Brzy naviděnou Pavlína Rozehnalová a Darina Pospíšilová

 

 

 


VÁNOČNÍ TVOŘENÍ 14.12.2008
Třetí adventní neděle tradičně patřila "Vánočním dílničkám".Využili jsme opět prostor restaurace Adélka a vyrábělo se na šesti stanovištích - vázička s chvojím, mistička s vonnou směsí, kónická svíčka s dozdobením z voskových plátů, květináček eskymáček, kapr s šupinkami a čarování s inkoustovým přáním a zmizíkem. Návštěvníci byli tvořeníchtiví a nás potěšilo, kolik lidí si našlo čas v předvánočním shonu. Děkujeme aktivním maminkám za realizaci dílniček a na těch "Velikonočních" opět na viděnou.
Za MC Stonožka Darina Pospíšilová

p1030851.jpg

 

http://mcstonozka.rajce.idnes.cz/2008-12_Dilnicky_vanoce/#

 

Rozsvěcování stromečku - 30.11.2008
Proběhlo u restaurace Adélka slavnostní rozsvěcování obecního stromu. Pan starosta přítomné průvodním slovem seznámil se smyslem času adventního, živý Betlém /v podání skupiny historického šermu/ doplnily děti z LŠU hrou na flétny a děti z MŠ přidaly pásmo básní a písní.S postupným stmíváním si leckteří svítili vlastnoručně vyrobenými lucerničkami. O teplé občerstvení a sladkosti se postarali naši dobrovolní hasiči a MC Stonožka. Na další milé akci na viděnou :

 

 

 


V neděli 5.4. 2009 se již po 4. konaly Velikonoční dílničku v restauraci Adélka, po záštitou obce Pustiměř.
Maminky, ale hlavně děti se zde mohly inspirovat na nadcházející Velikonoční svátky a připravit si tak hojnou výzdobu tradičními způsoby. Dílničky byly také obohaceny o způsoby, které s lehkostí zvládnou i ti nejmenší, pro které jsou určeny.
Dále zde byla ukázka zdobení vajíček slámou, voskovanou technikou, barvení sádrových zajíčků, slepiček a kohoutků zdobených peříčky a korálky. Nadšení z vyrobených ozdob panovalo po celé odpoledne. Příjemným překvapením byly maminky, které se s nadšením zapojily.
Velikonoční výrobky zhotovené tohoto odpoledne zpříjemní mnohem více tradiční svátky Velikonoční.
Tímto děkujeme obci Pustiměř, restauraci Adélka, aktivním maminkám a především dětem a rodičům.
Za Mateřské centrum Pavlína Rozehnalová

p1040345.jpg

http://mcstonozka.rajce.idnes.cz/2009-04-09_Dilnicky_velikonocni/

 

 

Dne 25.6. se od 15 hodin konal Dětský den „ Hurá prázdniny“
Čtvrtý a velmi úspěšný ročník Dětského dne se nám opět vydařil. A to hlavně díky počasí, které nás nezklamalo i tentokrát. Hlavní atrakcí byly dva skákací hrady a o tyto atrakce byl opravdu velký zájem. Svědčily o tom zástupy dětí před atrakcí.  Zahájení dětského dne bylo zpestřeno o taneční vystoupení dětského páru: Michala Hudce a Markéty Sehnalové, kteří nám zatančili latinsko-americké tance. Celé odpoledne se o zábavu starali 4 klauni, se kterými děti soutěžily a  tancovaly nejen na parketu, ale i v celém areálu dětského hřiště. Děti dostávaly za  splněné úkoly sladké odměny. Děti si také mohly nechat něco namalovat na obličej od paní Věrky Kučerové a od Marcelky Kučerové. Na své si přišli i maminky a
tatínci, kteří se nestyděli a zasoutěžili si jen tak pro radost. O  přestávce
vystoupila N-joy smíšená street dance skupina chlapců a dívek a předvedla všem velice pohybově zdařilé vystoupení. V další přestávce nabitého programu vystoupila děvčata ze základní umělecké školy z Ivanovic pod vedením paní uč. Suchomelové. Nakonec se losovala tombola, která byla opravdu bohatá a potěšila  nejedno dítko. Během celého odpoledne si děti měly možnost opékat špekáčky a  zakoupit si něco ve stánku s cukrovinkami. Děti si závěrem ještě prohlédly nové
hasičské auto a vyzkoušely si na vlastní kůži, jaké je to být hasičem. 
Domů jsme odcházeli spokojeni, že všechno dobře dopadlo, vydrželo pěkné počasí,  nikomu se nic nestalo a s vědomím, že v Pustiměři jsou rodiče a lidé, kteří  jsou ochotni se dětem věnovat a při podobných akcích pomáhat. Moc děkujeme všem  nadšeným maminkám, které se podílely jak na přípravě této akce, tak na celkové  realizaci. Dále děkujeme všem sponzorům, paní Věře a Marcele Kučerové –  malování na obličej, Obci Pustiměř, ČSSD a dobrovolným hasičům Pustiměř, bez kterých  by se tato akce nemohla uskutečnit. Ještě jednou Vám všem moc děkuji. Za  MC
Stonožka Pustiměř, o.s. Pavlína Rozehnalová a Hana Malečková

http://mcstonozka.rajce.idnes.cz/2011_06_25_Detsky_den_Hura_prazdniny 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář